Naujienos

Liežuviniai, lingvaliniai arba tiesiog „nematomi“ breketai


Didelė dalis žmonių dėl netaisyklingo sąkandžio bei netiesių dantų patiria nemalonų diskomforto jausmą. Šios problemos nėra susijusios vien su estetika. Jos turi įtakos ir pilnavertiškam kramtymui bei nevaržomam emocijų reiškimui. Gaila, kad dažnai su ortodontais susipažįstame tik suaugę, nors ortodontijos problemas geriausia spręsti  vaikystėje ir paauglystėje, kai galutinai formuojasi kaulas ir dauguma dantų yra sveiki.

 

Gydymas breketų sistema

 

Po vizito pas ortodontą, apsisprendus nešioti breketus, belieka išsirinkti jų tipą. Visos breketų sistemos susideda iš mažų breketų, tvirtinamų prie kiekvieno danties ir ortodontinio lanko. Patys breketai gali būti metaliniai, keraminiai (panašūs į dantų spalvą) arba safyriniai (bespalviai). Prie kiekvieno danties pritvirtinus breketus, per juos perveriamas ortodontinis lankas, kuris vėliau reguliarių vizitų metu yra aktyvuojamas, atsižvelgiant į gydymo eigą. Kiekviena breketų sistema šiek tiek skiriasi, tad rekomenduojame nepriimti galutinio sprendimo, nepasitarus su savo ortodontu.

 

Liežuvinių breketų privalumai

 

Liežuvinius breketus pacientai vadina nematomais todėl, kad jie iš tikrųjų yra nematomi iš išorinės dantų pusės – tvirtinami prie vidinės dantų pusės. Šią breketų sistemą dažniausiai renkasi suaugę žmonės, užimantys aukštas pareigas, viešai reprezentuojantys įmones ar nuolat komunikuojantys su savo klientais. Nešiojant liežuvinius breketus, galima drąsiai planuoti susitikimus, aktyviai dalyvauti socialiniuose renginiuose bei užsiimti mėgstama veikla. Artimieji bei kolegos gali nė neįtarti, kad nešiojate breketus, o pasibaigus gydymo periodui, tikrai įvertins jūsų pastangas bei pagirs plačią šypseną.

 

Lingvaliniai breketai

 

Vis atidedate vizitus pas ortodontą?

 

Neverta! Kuo ilgiau užtruksite, tuo gydymas breketais gali būti sudėtingesnis. Daugelis pacientų turi išankstines nuostatas apie breketų nešiojimą. Jie bijo, kad breketus teks nešioti kelerius metus, patirs nuolatinį skausmą bei nesugebės tinkamai prižiūrėti dantis. Tačiau tai tik nepagrįstos baimės. Iš tiesų, gydymas breketais trunka apie 1,5 – 2 metus. Gali paskaudėti pirmąją savaitę po breketų uždėjimo. Jei skausmas stiprus, rekomenduojami nuskausminamieji. Dantų priežiūrai išties reikia skirti daugiau dėmesio, tačiau užtenka tokių priemonių kaip ortodontinis dantų šepetėlis, dantų siūlas, antibakterinis burnos skalavimo skystis bei profesionali burnos higiena.

 

„Neodentos“ ortodontai žino, ką reiškia nešioti breketus

 

„Neodentos“ ortodontai maloniai kviečia užsiregistruoti nemokamai ortodontijos konsultacijai. Jos metu galėsite pasidalinti savo rūpesčiais dėl netaisyklingo sąkandžio arba netiesių dantų. Išgirsite profesionalaus ortodonto nuomonę, galėsite padiskutuoti, koks gydymo metodas jums tiktų labiausiai bei pasinaudoti sveikos burnos priežiūros patarimais.

 

Liežuviniai breketai