Gydymas taikant bendrinę nejautrą (narkozę)

Žmonės į skausmą reaguoja skirtingai – vieniems odontologinės procedūros, įrangos garsai ar įvairūs dirgikliai vieni juokai, kiti, jautresni, jaučia baimę, įtampą ar nerimą vos pravėrę specialisto kabineto duris. Deja, dažniausiai tai ankstesnių nemalonių prisiminimų ar patirties padariniai. Klinikoje „Neodenta“ tiek suaugusiesiems, tiek vaikams taikoma bendrinė nejautra (narkozė) suteikia galimybę pasiruošti dantų gydymo procedūroms iš anksto, jaustis užtikrintai, drąsiai, ramiai ar jaukiai. Prižiūrint anesteziologui – reanimatologui, pacientams taikoma bendrinė nejautra garantuoja komfortą viso vizito metu, o gydytojui – suteikia sąlygas ramiai atlikti savo darbą, užtikrinant kokybišką dantų gydymą.

 

Bendrinė nejautra (narkozė) – kas tai?

Bendrinė nejautra, dar kitaip gydymas taikant narkozę – tai gydymas, kuris atliekamas pacientui giliai miegant. Procedūros metu jis nejaučia skausmo, o po procedūros gali būti lengvai pažadinamas. Dažniausiai bendrinė nejautra taikoma tada, kai pacientas nenori jausti, kas vyksta atliekamų odontologinių paslaugų metu. Taip pat tada, kai reikia atlikti itin sudėtingas ar skausmingas odontologines paslaugas, tačiau norima išvengti nemalonių pojūčių bei prisiminimų. Būtent todėl bendrinė nejautra labai rekomenduojama ir vaikams. Dauguma vaikų yra baikštūs ir netoleruoja dantų gydymo įprastomis sąlygomis. Taikant bendrinę nejautrą mažiesiems išvengiama neigiamų emocijų, skausmo sukeliamo streso, o gydytojas gali ramiai ir kokybiškai atlikti savo darbą.

 

Kada rekomenduojama atlikti gydymą su bendrine nejautra?

·         Siekiant išvengti nemalonių jausmų, pojūčių ar prisiminimų;

·         Odontologinių paslaugų metu jaučiant stiprią įtampą bei turint skausmo baimę;

·         Jeigu Jums suplanuota itin sudėtinga bei skausminga procedūra, pavyzdžiui, vienu metu šalinami keli protiniai dantys, atliekama implantacija ar kaulo priauginimo operacija.

 

Kada vaikams rekomenduojama atlikti gydymą su bendrine nejautra?

·         Kai vaikas yra dar labai mažas;

·         Nemaža dalis dantų yra pažeisti ėduonies;

·         Vaikui būtinas chirurginis gydymas;

·         Vaikas labai bijo dantų gydymo ir neleidžia atlikti reikalingų procedūrų odontologui.

 

Kaip vyksta bendrinės nejautros taikymo procesas?

Klinikoje „Neodenta“ bendrinė nejautra yra taikoma tik su Jūsų sutikimu, vaikų atveju – su tėvų sutikimu, prieš tai detaliai supažindinus su šia procedūra. Jei nusprendžiama gydytis taikant bendrinę nejautrą (narkozę), „Neodenta“ kompetetinga specialistų komanda kartu su anesteziologais – reanimatologais, laikantis aukščiausių saugumo standartų ir nerizikuojant Jūsų ar Jūsų vaiko sveikata, įvertina sveikatos būklę bei narkozės taikymo galimybes. Pooperaciniu laikotarpiu klinikoje yra galimybė atsigauti jaukioje, specialiai pritaikytoje palatoje.

 

 

 

Ką būtina žinoti prieš bendrinę nejautrą (narkozę)?

Apie savo sprendimą iš anksto turėtumėte informuoti šeimos narius bei artimuosius, paprašyti vieno iš jų Jus palydėti į kliniką bei pasitikti po gydymo, kadangi po bendrinės nejautros taikymo negalima vairuoti. Iki procedūros likus 6 val. nederėtų valgyti ar užkandžiauti, o 2 valandoms – gerti skysčių.

Bendrinė nejautra atliekama vyresniems nei 4 metų vaikams, netaikoma vaikams, kurie yra alergiški skiriamiems anestetikams, sergantiems įvairiomis sunkiomis gretutinėmis ligomis, turintiems centrinės nervų sistemos sutrikimų ar sergantiems ūmine kvėpavimo takų infekcija.

 

Apsisprendę dantis gydyti taikant sedaciją arba narkozę, būtinai pasitarkite su „Neodenta“ klinikos specialistais – patyrę gydytojai žino daugelį atsakymų į jums rūpimus klausimus, mielai dalinasi savo patirtimi bei patarimais. Jei su savo odontologu arba implantologu norite padiskutuoti šia tema plačiau, užsiregistruokite išsamiai konsultacijai.

Turite klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

* Būtini laukeliai