Ortodontija

Ortodontinis gydymas padeda išspręsti netaisyklingai išdygusių dantų ir sąkandžio problemas.

 

Pagrindinės priežastys, lemiančios netaisyklingo sąkandžio formavimąsi, yra šios:

·         genetinės – dantų padėties ir sąkandžio ypatumus paveldime iš tėvų ar senelių;

·         žalingi įpročiai – kvėpavimas pro burną, netaisyklingas rijimas, netaisyklinga liežuvio padėtis;

·      mitybos įpročiai – minkštas maistas lemia nedidelį kramtomųjų raumenų aktyvumą, todėl vystosi daug siauresni žandikauliai nei mūsų senelių ar prosenelių.

 

Rekomenduojame atvesti vaikus į konsultaciją, kai jie sulaukia 7–8 m., nes tuo metu itin aktyviai formuojasi dantų lankai, auga žandikauliai. Laiku pastebėjus, kad sąkandis yra netaisyklingas ar trūksta vietos nuolatiniams dantims, ir pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą, esančias problemas galima sėkmingai pašalinti. Ortodontinis gydymas ypač efektyvus vaiko augimo periodu.

 

 

Ortodontiniam gydymui naudojami įvairūs išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji) aparatai:

 

Ortodontinės plokštelės – tai išimamas plastmasinis aparatas, skirtas žandikauliui plėsti, vietai, skirtai nuolatiniams dantims, formuoti. Plokštelė nešiojama visą parą ir išimama tik valgant ir valantis dantis. Gydymas trunka apie metus ir yra efektyviausias 7–10 m. amžiaus vaikams;

 

Breketų sistema – tai nenuimamas ortodontinis aparatas. Breketai fiksuojami ant dantų paviršiaus visam gydymo laikui ir nuimami jam pasibaigus. Gydymas trunka vidutiniškai apie dvejus metus;

 

Dantų tiesinimas kapomis – tai skaidrios išimamos plokštelės (kapos), nešiojamos visą parą ir išimamos tik valgant ir valantis dantis. Gydymas trunka iki metų.

 

 

Breketai gali būti:

Metaliniai – pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydinių, todėl yra tvirti, atsparūs lūžiams ir skilimui. Gydymas jais yra greitesnis, negu kitų rūšių breketais, tačiau jie yra mažiau estetiški.

   

Keraminiai – šie breketai vis labiau populiarėja dėl estetikos, nes jie yra mažiau pastebimi ant dantų. Šių breketų trūkumas yra tai, kad gydymas jais trunka keliais mėnėsiais ilgiau negu metaliniais, o nulūžusį ir įskilusį breketą reikia pakeisti nauju. Kaina lyginant su metaliniais – didesnė. Keramikinius breketus galima klijuoti ant visų dantų arba tik ant priekinių, o mažiau matomose vietose naudoti metalinius breketus.

 


 

Safyriniai   pati estetiškiausia breketų rūšis. kie breketai atspindi natūralią dantų spalvą, dėl tokio atspindėjimo safyrinia breketai yra praktiškai nepastebimi ant dantų. Visos kitos jų savybės, privalumai ir trūkumai yra panašūs į keramikinius breketus.

 

 

Beligatūriniai – „Damon 2,“ „Smart clip“ sistemos. Jais dantys veikiami mažesne jėga, nes dėl specialaus breketuose esančio užrakto, viela neprisispaudžia kaip įprastai ir taip sumažina trintį sistemoje. Gydymas šiais breketais trunka trumpiau, o pas ortodontą lankytis reikia rečiau negu gydant kitomis sistemomis (kas 1,5 – 2 mėnesius). Tačiau beligatūriniai breketai gaminami tik metaliniai ir tinka ne visiems klinikiniams atvejams. Pacientai, besigydantys šia sistema, jaučia mažesnį diskomfortą, nesiskundžia dantų jautrumu gydymo metu.

 

  

Liežuviniai – patys estetiškiausi, nes klijuojami iš liežuvinės dantų pusės. Tačiau šie breketai tinka ne visais atvejais, jie gali dirginti liežuvio gleivinę, bei yra brangesni už kitų rūšių breketus.

 
 

Kiek laiko paprastai trunka ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas visada susideda iš dviejų fazių: aktyvios (gydymo) ir pasyvios (retencijos). Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė – 1,5–2 metai. Šiuo periodu pacientas turi lankytis pas gydytoją ortodontą vidutiniškai kas 6–8 savaites.

 

REKOMENDACIJOS nešiojantiems breketus:

·     neatidėliokite reguliarių vizitų pas gydytoją, kurių metu yra keičiami lankai, antraip prailginsite gydymo trukmę;

·         ryte ir vakare valykite dantis specialiais šepetėliais ir tarpdančių siūlu, gydytojo nurodytu būdu;

·         praskalaukite burnos ertmę po kiekvieno valgio;

·         nevalgykite sunkiai kramtomų, lipnių, kietų saldainių;

·         venkite kieto maisto;

·         niekada patys nenusiimkite lanko nuo breketų, netgi jei jis spaudžia ir Jums skauda;

·         reguliariai lankykitės pas burnos higienistą (pagal paskirtas gydytojo ortodonto rekomendacijas).

 

Turite klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

* Būtini laukeliai