Turint sveiką ir gražią šypseną, galime jaustis labiau pasitikinčiais savimi, laimingesniais. Šypsena atspindi mūsų gerą nuotaiką ir sveikatą, todėl ji gali padėti jaustis geriau tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau, jeigu susiduriate su šiomis problemomis, kviečiame apsvarstyti dantų tiesinimą:

  • sunkiai išvalomi dantys ir tarpdančiai;
  • dažna ėduonies problema;
  • netaisyklingas sąkandis ar dėl to dylantys dantys;
  • pakitusi veido forma, asimetrija;
  • kreivi ar susigrūdę dantys.

Kada verta apsvarstyti dantų tiesinimą breketais?

Kai jaučiate diskomfortą dėl veido asimetrijos ar neproporcingos formos, jūsų sukandimas nėra taisyklingas, dantys kreivi arba labai susigrūdę, todėl kyla sunkumų juos tinkamai išvalyti.

Taip pat, jei patiriate nuolatines burnos gleivinės problemas, tokias kaip: dantų akmenys, didelis apnašų kaupimasis, tarpdančių ėduonis, nemalonus kvapas. Tai gali būti ženklai, kad jums reikalingas dantų tiesinimas.

Ortodontiniam gydymui naudojami įvairūs išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji) aparatai:

Ortodontinės plokštelės – tai išimamas plastmasinis aparatas, skirtas žandikauliui plėsti, formuoti, vietai padidinti, skirtai nuolatiniams dantims. Plokštelė nešiojama visą parą ir išimama tik valgant ir valantis dantis. Gydymas trunka apie metus ir yra efektyviausias 7–10 m. amžiaus vaikams;

Breketų sistema – tai nenuimamas ortodontinis aparatas. Breketai fiksuojami ant dantų paviršiaus visam gydymo laikui ir nuimami tik jam pasibaigus. Gydymas trunka vidutiniškai apie dvejus metus;

Breketų tipai:

Keramikiniai breketai

Keramikiniai breketai yra puiki alternatyva tiems, kurie nori ortodontinio gydymo, tačiau nenori, kad jų breketai būtų pernelyg matomi. Nors keramikiniai breketai yra šiek tiek trapesni, tačiau kiek mažesni ir lengvesni bei mažiau dirgina burnos gleivinę, todėl gali būti patogesni nešiojimo metu.

Metaliniai breketai

Metaliniai breketai yra vieni iš populiariausių ortodontinių gydymo metodų, skirtų dantų tiesinimui bei žandikaulio problemoms spręsti. Dažniausiai šie breketai gaminami iš nerūdijančio plieno, todėl yra tvirti ir ilgaamžiai. Gydymas – efektyvus, ypač sudėtingesniais atvejais, kai reikalingi dideli dantų judesių.

Dantų tiesinimo procesas

  1. Pirminė konsultacija. Atliekamas dantų pozicijos ir sąkandžio įvertinimas, aptariami lūkesčiai, gydymo strategijos.
  2. Ištyrimas ir gydymo plano sudarymas. Atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, šoninė galvos rentgenograma, gydymo plano sudarymas, atspaudų nuėmimas.
  3. Pasiruošimas gydymui. Siekiant užtikrinti sėkmingą ir saugų dantų tiesinimą breketais, gali prireikti tam tikro pasiruošimo ir apimti dantų higieną, terapinį dantų gydymą arba, jei reikia, vieno ar kelių dantų šalinimą.
  4. Breketų klijavimas. Šiuo etapu ant dantų tvirtinami metaliniai arba kt. parinkti ,,kvadratėliai‘‘, kurie sujungiami plona vielute, taip sudarant breketų sistemą.
  5. Pasyvi gydymo fazė. Pasiekus norimą rezultatą ir baigus dantų tiesinimą, breketai nuimami. Norint išlaikyti naują dantų padėtį, taikomi fiksuoti arba nuimami reteineriai, arba palaikomieji aparatai.
  6. Dantų tiesinimas. Tiesinimo procesas užtrunka skirtingai, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo. Svarbus reguliarus lankymasis pas ortodontą kas 4–8 savaites, kad būtų įvertintas progresas ir, jei reikia, korekcijas.

Profesionali burnos higiena su „AirFlow” metodika, burnos higienistės Justės Kunčiuvienės atvejis

Profesionali burnos higiena su „AirFlow” metodika, burnos higienistės Justės Kunčiuvienės atvejis prieš Profesionali burnos higiena su „AirFlow” metodika, burnos higienistės Justės Kunčiuvienės atvejis po

Dantų tiesinimas reikalauja ypatingo dėmesio burnos higienai

Dėl breketų gali būti sudėtingiau prižiūrėti dantis, todėl pateikiame keletą naudingų patarimų, kurie padės išlaikyti tarpdančių ir dantų švarą:

  • Naudokite specialias priemones. Investuokite į ortodontinius tarpdančių siūlus, vieno danties šepetėlius, burnos irigatorius, kurie padėtų efektyviau valyti dantis.
  • Reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną. Turint breketus, apnašos ant dantų ir dantenų susikaupia greičiau, todėl burnos higieną rekomenduojama atlikti 2–3 kartus per metus arba ir dažniau, pagal ortodonto rekomendacijas.
  • Dažniau valykite dantis. Rekomenduojama valyti dantis ir tarpdančius po kiekvieno valgymo, praėjus pusvalandžiui. Po gėrimų – nepamirškite praskalauti burną.

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Kainos

Gyd. Ortodonto konsultacija

Paslaugos specialistai

Registracija internetu Registracija